Kennel: Spotty Buddy   

        

Vinca´s Enna + Vinca´s Kongo + T-Cart Obvious, De Lukatan Harry Potter +  
Dandy Diamond Javapami + Spotty Buddy Velvet Freckles + 
Spotty Buddy Mon Cheri + Spotty Buddy Dunder

Their pet names: Enna + Kongo + Obi + Harry + Dandy + Freckles + Cheri + Dunder


Cheri

 

 

 

 

 

Spotty Buddy Mon Cheri

Danmark:  dansk champion

Polen: polsk champion

Norge:  norsk champion

Sverige:  svensk champion

Tjekkiet:  tjekkisk champion

Tyskland:  tysk klubchampion og VDH champion

Ungarn:  ungarsk champion

 

Belgien: veteran champion

Danmark: veteran champion

Holland:  veteran champion

Kroatien:  veteran champion

Luxembourg:  veteran champion

Tyskland: VDH-Europa Veteranensieger 16 +17, VDH veteran champion

 

International champion

Nordisk champion

 

 Dato  Udstillingssted  Placering  Dommer

Veteranklasse:

        
 050818    Billund    excellent 1, bedste veteran, 2. bedste tæve  Bertil Lundgren
 040818   Billund   excellent 1, bedste veteran   Jean-Jacques Dupas 
 170618    Vejen   excellent 1, bedste veteran   Hans Erhard Grüttner 
 160618    Vejen   excellent 2   Joyce O'Connor 
 270518    Århus   excellent 3   Mette Aunsberg 
 260518    Århus   excellent 3   Annette Bystrup 
 130518    Roskilde   excellent 1, bedste veteran, 2. bedste tæve   Tanya Ahlman-Stockmari 
 120518    Roskilde   excellent 4   Anette Edlander 
 110518    Roskilde  excellent 2   Eva Nielsen 
 290418    Nr. Lyndelse  excellent 1, bedste veteran   Nenad Devic 
 280418   Nr. Lyndelse  excellent 1, bedste veteran   Sue Wilkinson 
 170318    Sørbymagle  excellent 3   Birte Scheel 
 170218    Gent, B  excellent 1, bedste veteran   Markku Mähönen 
 100218    Fredericia  excellent 1, bedste veteran, 4. bedste tæve   Frank Kane 
 181117    Sørbymagle  excellent 2  Andrea Mansch 
 091117    Leipzig, D  WDS  excellent   Miguel Angel Martinez 
 081117    Leipzig, D  excellent 3   Aidan Mckiernan
 051117    Herning  excellent 2, 4. bedste tæve  Kresten Scheel
 041117    Herning  excellent 2   Jette Vind Ramvad 
 240917    Greve  excellent 2   Chris Pickup 
 230917    Ballerup  excellent 2   Ligita Zake 
 170917    Bonheiden, NL  excellent 3   John Mc Carthy 
 200817    Bornholm  excellent 2, 3. bedste tæve  Leni Finne 
 190817    Bornholm  excellent 2, 3. bedste tæve   Diane Stewart-Ritchie
 060817    Odense  excellent 2   John-Sigve Berg 
 050817    Odense  excellent 2   Elrena Stadler 
 230717    Liege, B  excellent 1, bedste veteran   Pierluigi Buratti 
 220717    Liege, B  excellent 1, bedste veteran, bedste tæve (BOS)  Margaret O'Gorman
 250617    Kerkwijk, NL  very good   P. Sanders 
 240617    Genk, B  excellent 2   N. Deschuymere 
 110617    Vejen  excellent 1, bedste veteran, 4. bedste tæve   Ann Carlström 
 100617    Vejen  excellent 1, bedste veteran, 2. bedste tæve   Rony Doedijins 
 280517    Sorø  excellent  Aase Jacobsen 
 270517    Sorø  excellent 1,  bedste veteran, 3. bedste tæve  Liliane De Ridder-Onghena 
 210517   Dortmund, D  platz 1, bedste veteran  Petru Muntean 
 300417    Roskilde  excellent 3   Rune B. Johansen 
 290417    Roskilde   very good 3   Åge Gjetnes 
 090417    Luxembourg  excellent 1, bedste veteran   Cindy Kerssemeijer
 110317    Assens   excellent 2   Marie K. Due Petersen 
 120217    Fredericia  excellent 1, bedste veteran, 4. bedste tæve   Eli-Marie Klepp 
 061116    Herning  excellent 3   Claudio De Giuliani 
 051116    Herning  excellent 3   Ramune Kazlauskaite 
 291116    Hannover, D  platz 1, bedste veteran, bedste tæve, BOB   Jens Böhme 
 021016   Rostock, D  platz 1, bedste veteran   Jens Böhme 
 170916    Ballerup  excellent 1, bedste veteran, 2. bedste tæve,   Københavnsveteranvinder 2016 (KBHVV 16)   Horst Kliebenstein 
 270816    Bergen op Zoom, NL  excellent 2   Stephanie Langanke 
 260816    Brussels, B  European dog show  excellent 4  Damir Skok
 210816    Vamdrup  excellent 3   Malgorzata Wieremiejczyk 
 200816    Vamdrup  very good   Chan Weng Woh 
 300716    Split, HR   exc. 1, bedste veteran, bedste tæve,(BOS)   Manola Poggesi 
 300716    Split, HR   exc. 1, bedste veteran, bedste tæve, BOB   Pedro Sanches Delerue 
 290716    Split, HR   exc. 1, bedste veteran, bedste tæve (BOS)   Tino Pehar 
 280716    Split, HR   excellent 1, bedste veteran   Attila Czegledi 
 120616    Vejen  excellent 2   Dominic Harris 
 110616   Vejen   excellent 1, bedste veteran  Antoan J. Hlebarov 
 290516    Vissenbjerg   excellent   Hassi Assenmacher-Feyel 
 280516    Vissenbjerg   excellent   Mark Dunnachie 
 150516   Køge  excellent 2  Zafra Sirik 
 070516    Dortmund, D   platz 2  Franz Zimmermann 
 060516    Dortmund, D   platz 1, bedste veteran  Jürgen Rotsch
 010516   Roskilde   excellent 2   Attila Czegledi 
 300416    Roskilde   excellent 2   Isolde Huber 
 120316    Genk, B   excellent 1, bedste veteran   Jos De Cuyper 
 100316   CRUFTS, Birmingham  excellent 1    (19 tæver)  S. Ridgway 
 050316   Groningen, NL   excellent 1, bedste veteran   E. Haapaniemi 
 130216    Fredericia  excellent 2   Tamas Jakkel 
 081115    Bleiswijk, NL  excellent 1, bedste veteran   J. P. Achtergael 
 071115   Bleiswijk, NL  excellent 1, bedste veteran  B. A. Bogren

Championklasse: 

        
 011115   Herning   very good   Karl -Erik Johansson  
 311015   Herning   excellent   Pedro Sanches Delerue 
 200915   Karlslunde  excellent 3   Gerda Kastl 
 190915   Hillerød  excellent 3  Svend Erik Løvenkjær 
 110615   World dog show, Milano  excellent 1, res. cacib, vice verdensvinder  Andrew Brace 
 260415   Roskilde   excellent   John Finnich Pedersen 
 250415   Roskilde   excellent 4   Kim Vigsø Nielsen 
 290315   Luxembourg   excellent 2, res. cac   Manola Poggesi 
 070315   Assens  excellent   Jette Vind Ramvad 
 080215   Fredericia   excellent 3   Gert Christensen 
 240115   Mouscron, B   excellent 2, res.cac, res. cacib   J. Opara 
 071214   Kassel, D   honorary/ehrenklasse  platz 1   Ludmilla Fintorova 
 061214    Kassel, D   honorary/ehrenklasse   platz 1, BOB BIG 2  Jens Böhme 
 021114   Herning   excellent   Arvid Göransson 
 011114   Herning   excellent 4   Muldoon John 
 210914   Hillerød   excellent 3   Vitor Manuel Veiga 
 200914  Karlslunde   excellent 2, anden bedste tæve   Petra Rotsch 
 140914  Eslöv, S   excellent 2, CAC, 3. bedste tæve, res. cacib   Widen Lars 
 170814   Bratislava, SK   excellent 4  Aleksander Skrzyriski
 160814   Bratislava, SK   excellent 1, CAC  Viera Staviarska 
 150814   Bratislava, SK  excellent 2, res. CAC   Mijo Fury 
 030814   Jönköping, S   excellent 3  Finne Leni 
 020814   Jönköping, S   excellent 3  Lundström Boo 
 010814   Jönköping, S   excellent 3  John Philip 
  120714  Tvååker, S   excellent    Lepasaar Marko 
 110714  Tvååker, S   excellent 4   Veiga Vitor Manuel 
 210614   Vejen   excellent 1, bedste tæve, CACIB, BIR  Ferdinando Asnaghi 
 010614  Nr. Lyndelse   excellent 3    Åke Cronander 
 310514   Nr. Lyndelse   excellent 1, klubcac, bedste tæve, BIM   Jens Böhme 
 170514   Hässleholm, S   excellent 4   SkaarTorbjörn  
 220314  Malmø, S   excellent 3   Aleksoski Mile 
 160314   Kristiansand, N   excellent 1, CAC, CABIB, bedste tæve   Tino Pehar 
 081213   Kassel, D   very good 4   Ameis 
 071213   Kassel, D   excellent 2, res. cac = CAC  M. Schadegg 
 031113   Herning   excellent 2, anden bedste tæve   Tino Pehar
 210713   Koszalin, PL   excellent 1, CAC, BIR   Jadwiga Niciewicz 
 180513   Hässleholm, S   excellent 2   Pamp Agneta 
 110513   Dortmund, D   very good   Jean-Jacques Dupas
 100513   Dortmund, D   excellent    Achtergael
 280413   Miskolc, HU   excellent 1, CAC, CACIB  Erdos Laszlo 
 270413   Miskolc, HU   excellent 1, CAC, BIR   Natasa Davidovic 
 270413   Miskolc, HU   excellent 1, CAC, CACIB BIR   Kardos Vilmos 
 240313   Malmö, S  excellent 3   Igor Selmovic 
 030313  Zielona Gora, PL   excellent 1, CAC, CACIB, BIR   Jan Ryk 
 060112   Göteborg, S   excellent 2   Peter Bailey 
 050113   Göteborg, S   excellent 1, tredje bedste tæve, res. cacib   Valdez Valdes Gabrie
 041112   Herning  excellent 1, anden bedste tæve, CACIB   Jurate Butkiene 
 031112   Herning   excellent   Dorota Witkowska 
 211012   Komarom, HU   excellent 1, cert, CACIB, BIR   Kardos Vilmos 
 201012   Komarom, HU   excellent 1, cert.  Annamaria Tarjan 
 300912   Rostock, D   excellent 1, res. CACIB   Petra Rotsch 
 160912   Vejen   excellent 4   Claudio De Giuliani 
 150912   Vejen   excellent 1, CACIB, BIR   Norman Deschuymere 
 090912   Siek, D   excellent 2, res. cert.  Borsfai 
 260812   Klienziethen, D   excellent 1, cert.   Petra Rotsch 
 250812   Mlada Boleslav, CZ   excellent 1, cert., CACIB, BIR, BIG4   Viera Staviarska 
 190812   Bratislava, SK   excellent 3   Dvorakova Viera
 180812   Bratislava, SK    excellent 1, cert., CACIB   Ludovit Pitonak 
 170812   Bratislava, SK  excellent 2   Ludmila Fintorova 
 230612  Stettin, PL   excellent 2  M. Wieremiejczyk-Wierzchowska 
 100612  Erfurt, D   excellent 2  Walter Schicker 
 090612  Erfurt, D   good   Soile Bister 
 030612   Neumünster, D   very good   Martin Klopsch 
 110312   Recklinghausen, D   excellent 1, cert.  Walter Holtorf 
 100312   Recklinghausen, D   excellent 4   Monika Blaha 
 110212   Fredericia    very good   Mello, José Homen De 
 111211  Kassel, D  excellent 4   Jens Böhme
 101211  Kassel, D  excellent 4  Trumpfheller
 231011  Hannover, D  very good 3  Christoph Derieth
 310711  Bremen, D  excellent 1, Cert.  Elena Erusalimskaya

 300711

 Bremen, D  excellent 4  Cindy Kerssemeijer
 290711  Vejen  very good  Knut Sigurd Wilberg

 061110

 Herning  very good 3  Sanchez-Fernandez

Åben klasse:

 301010

 Hannover, D  excellent 2  Gerda Kastl

 190910

 Ballerup  excellent 1, Cert., bedste tæve 3  Chie Ejima

 180910

 Karlslunde  excellent 3  Oleg Fintora

 290810

 Adendorf, D  excellent 3  Oleg Fintora

 150810

 Vejen  excellent 1, Cert. bedste  tæve 2, res. cacib  Janiki Steinbock

 270610

 Middelfart  excellent   Jonathan Marshall

 060610

 Neumünster, D  excellent 2  Gerda Kastl

 180410

 Svendborg  excellent 1, bedste tæve 4  Birte Scheel

 100110

 Fredericia  good  Harry Tast

 281109

 Næstved  good  Kresten Scheel

 071109

 Herning  good  Birte Scheel

Mellem klasse:

 140609  Vejen  excellent 2  Kazlauskaite Ramuné

 130609

 Vejen  excellent 1, Cert., bedste tæve, CACIB  Tom Creamer

 030509

 Ålborg   very good  Rodi Hübenthal

 090309

 Dronzkow, PL  excellent 1, Cert., bedste tæve  Andrzej Brabletz

Juniorklasse:

 190409

 Vejle  excellent 1, bedste tæve 4  Chris Pickup

 180409

 Hedensted  excellent 1, bedste tæve 2  Rotner Rajko

 191008

 Dortmund, D  very good  Marie-Christine Delabelle-Amand

 171008

 Dortmund, D  excellent   Peter König

 041008

 Budapest, H  excellent 4  Stefan Stefik

 031008

 Budapest, H  excellent  Ann Ingram

 200908

 Mosede  very good 2  Erling Kjær

 060908

 Silkeborg  very good  P.H. Wilson
 310808  Adendorf, D  very good  Josef Fertig
 170808  Vejen  good  Wera Hübenthal

Hvalpeklasse:

250508

 Vig  særdeles lovende  Elaine Tillson

250508

 Vig  særdeles lovende  Gunnar Nymann

Babyklasse:

050408

 Svendborg  særdeles lovende  Tuula Tammelin

 

     

 

 

 

Tenna Johansen
Markdannersvej 33
6600 Vejen
Tlf. 20 74 46 55
E-mail: tenna@spottybuddy.dk