Kennel: Spotty Buddy   

        

Vinca´s Enna + Vinca´s Kongo + T-Cart Obvious, De Lukatan Harry Potter +  
Dandy Diamond Javapami + Spotty Buddy Velvet Freckles + 
Spotty Buddy Mon Cheri + Spotty Buddy Dunder

Their pet names: Enna + Kongo + Obi + Harry + Dandy + Freckles + Cheri + Dunder


Freckles

 

 

 

 

 

Spotty Buddy Velvet Freckles

Danmark:    3  Cert. = Dansk champion
Tyskland:    6  Cert. = DDC klubchampion + VDH champion
Polen:         3  Cert. = Polsk champion
Østrig:        3  Cert.
Tjekkiet:    1  Cert. = Tjekkisk champion
Sverige:      1  Cert. = Svensk champion 

CACIB:
Danmark:   1
Tyskland:   1               =  international champion
Polen:        1
Østrig:       2

Dato Udstillingssted Placering Dommer

Ehren klasse: 

 290810  Adendorf, D  Platz 2  Ludmilla Fintorova
 060610  Neumünster, D  Platz 1  Gerda Kastl

Champion klasse:

 280711  Vejen  very good  Marit Sunde
 040611  Neumünster  very good 2  Tuula Tammelin
 150810  Vejen  very good  Janiki Steinbock
 260610  Middelfart  very good  Sue Wilkinson
 250610  WDS - Herning  very good  Damir Skok
 220510  Litomerice, CZ  Excellent 2, res. cacib  Otakar Vondrous
 080510  Salzburg, A  Excellent 1, Cert,   CACIB,     bedste han   Maria Kavcic
 280410  Svendborg  Excellent 2, bedste han 3  Birte Scheel
 190909  Siek, D  Excellent 2  Anita Whitmarsh
 300809  Adendorf, D  Excellent 1, CAC  Marco Schadegg
 230809  Wels, A  Excellent 1, Cert, res. cacib  Karl P. Reisinger
 220809  Wels, A  Excellent 1, Cert. CACIB,     BIR, BIG 5,                   Middle East European Winner   Andrzej Brabletz
 210809  Wels, A  Excellent  Stefik Stefan
 080309  Dronzow, PL  Excellent 1, BIR, BIG 2  Andrzej Brabletz

Åben klasse: 

 190610  Jönköping, S  Excellent 1, Cert.,          res. cacib, bedste han 3  Wayne Burton 
 090510  St. Gallen, CH  Excellent 3  L. Catalan
 190409  Vejle  Excellent 2  Chris Pickup
 180409  Hedensted   Excellent 1, Cert.,             bedste han, BIM                Rotner Rajko
 150209  Fredericia   Excellent 2, bedste han 4  Horst Kliebenstein
 291108  Næstved  Very good 1  Jesper Pedersen
 091108  Herning  Excellent 1   Andreas Schemel
 011108  Hannover, D  Excellent 1  Cert, CACIB,          BIR, BIG  Jens Böhme
 191008  Dortmund, D  Excellent   Petru Muntean
 171008  Dortmund, D  Excellent   Peter König
 041008  Budapest, H  Excellent 3  Stefan Stefik
 031008  Budapest, H  Very good  Ann Ingram
 210908  Ballerup  Excellent 1, Cert, CACIB, BIR  Davor Javor
 200908  Mosede  Excellent 1  Erling Kjær

 070908

 Silkeborg  Good  Tuula Tammelin

 060908

 Silkeborg  Excellent  2  P.H. Wilson

 170808

 Vejen   Very good  2   Wera Hübenthal

 290608

 Meisdorf, D  Very good  4  Jan Coppens

 280608

 Meisdorf, D  Excellent 1  Cert.  Sandra Mashford
 210608  Szczecin, PL  Excellent  1, Cert., CACIB  Elzbieta Sobieszczanska

Yearling class:

 060308  Birmingham, UK  CRUFTS  L M Cutts

Mellemklasse:

 010608

 Varde  Excellent 1. v., Cert., BIM  Michael Forte

 250508

 Vig  Excellent 1. v.  Elaine Tillson

 240508

 Vig  Very good 1. v.  Gunnar Nymann

 110508

 Arnhem, NL  Excellent 1.v., res. cacib  H. Vella

 270408

 Dresden, D  Excellent 1. v. Cert.  Libuse Ubrova

 260408

 Opole, PL  Excellent 1. v. Cert.,      res.   cacib  Lenka Frncova
 060408  Berlin, D  Excellent 2. v.  Kazmierski

 050408

 Svendborg  Excellent 1. v.  Tuula Maija Tammelin

 230308

 Næstved  Excellent 1. v.  Martin Croeser
 160208  Odense  Excellent 1. v.  Arnetoli, M. Poggesi
 181107  Prag, CZ  1. pr. 2. v.  Irina Petrakova
 141007  Dortmund, D  1. pr. 1. v., Cert  Jens Böhme
 220907  Tützpatz, D  1. pr. 1. v., Cert  Carol Immelman

Unghundeklasse:

  241107

 Næstved  1. pr. 1. v. sl., CK.
 4. bedste han
 Charlotte Jenvall
  171107  Prag, CZ  1. pr. 1. v.
  Crufts kvalifikation
 Anthony Moran
031107  Herning  1. pr. 2. v.  
131007  Dortmund, D  1. pr.  Christofer Habig
120807  Vejen  2. pr.  Liliane De Ridder-Onghena
110807  Vejen  2. pr.  Elina Haapaniemi
030607  Struer  1. pr. 2. v.  Brenda Smith

020607

 Struer  1. pr. 1. v., sl.  Malcom Smith

200507

 Frankenstein, D  1. pr. 2. v.  Uroseric

190507

 Litomerice, CZ  2. pr.  Frantisek Simek

130507

 Århus  1. pr. 1.v.  Poul Ørnemark

280407

 Hillerød  1. pr., 3. v., sl.  Frank Kane

080407

 Ribe  2. pr.  Mogens Slot Hansen

070407

 Ribe  1. pr., 2. v.  Brenda Rance

240307

 Ringsted  1. pr., 2. v.  Nenad Malovic

Hvalpeklasse:

170207

 Odense  særdeles lovende-        bedste hvalp  Leni Nousiainen

Babyklasse:

160906

 Karlslunde  særdeles lovende -     bedste baby  Jelena Kruus

 

     

 


Tenna Johansen
Markdannersvej 33
6600 Vejen
Tlf. 20 74 46 55
E-mail: tenna@spottybuddy.dk